Érdekes gondolatok, szakmai tapasztalatok,
hasznos tippek a fotózás világából  !
 
HÍVJ!

FOTÓBLOG

GYÖNGYÉKSZEREK fotózása

Az ékszerek befotózása, remek lehetőséget nyújt, a kreítív gondolkodás megélésére. Minden ékszer más és más, éppen ezért a tárgylapon történő elhelyezésük, a fotózásnál használt fények, vagy épp a tematikusan berendezett hátterek elemei is mind-mind mások lehetnek. Az ékszerfotózásnál érdemes odafigyelni a materiálokra, átlátszóság, csillanás, vagy épp a felületi egyenetlenségek szempontjából is. Ezek a sokszínű jellemző adják meg a hangulatát az igazán intuitív termékfotónak  .  

KIKNEK AJÁNLOM?

Olyanoknak ajánlom, akiket egyrészint kedvelik a minőségi fotókat, érdeklődnek a fotózási technikák iránt, és esetleg még a fotók témái alapján szeretnének rövid sztorilat olvasni.

Gyöngyékszer fotózása

klasszikus ékszerfotózás
gyöngyékszer fotózás
nyaklánc fotózás

Story

Szerettem volna klasszikus beállításokat, és a jelen kornak sokkal megfelelőbb, izgalmas térhatású képeket készíteni erről az ékszerről. 

A klasszikus fényképek titka, a nyugodt, "szűk" 18-22 blendével készített beállításokban rejlik. Ennél a stílusnál nincsenek izgalma részletkiemelések, itt minél nagyobb felület van tűélesen befotózva anál nagyobb a látvány értéke. 

Ennek a stílusnak is megvannak a szépségei, csakúgy mint a modermebb látásmódnak. Az én véleményem az, hogy egy ékszer bemutatásánál erre is meg arra is szükség van.

 Fotótechnika

Az ékszerek befotózásához a Nikon Z6II gépemet használtam. 24-70/4s objektívet használtam. Azért szeretek ilyen obijektívvel ékszereket fotózni, mert megvan a lehetőségem arra, hogy adott esetben úgy "menjek" közelebb a tárgyhoz, hogy a perspektívaszögek is változzanak egy cseppet. Ennek a hatásnak köszönhetően a fotózásra kiszemelt részlet mégjobban a néző fókuszába kerülhet.

A fehér háttér előtti befotózásnál figyelembe kell venni, hogy a háttér mint pozitív derítés is szerepelni fog a képek megalkotásában.

Ennél a fotózásnál nem használtam vakukat. Jelen esetben állandófényű lámpák segítségével alkottam meg a beállításokat. Volt egy főfény, és egy derítőfény. Természetesen a főfény sokkal erősebb volt mint a derítés. Figyelembe vettem a háttér színét is a komponálásnál, mivel a fehér szín is sokat segített a kép bevilágításában.

A csillogó felületek kiemelésére hátúlra tettem az egyik ledlámpát, hogy ennek hatásaként a gyöngyök felületén élfények keletkezzenek.

Arra kell figyelni, hogy  legyenek csúcsfények, csillanások, és legyenek feketébe hajló részletek a képeken. 

kreatív gyöngyékszer fotózás
gyöngyfűzés fotózás
divatékszer fotózás
nyaklánc fotózás
nyakék fotózás

Beállítások

A kis mélységélesség használatával egyfajta könnyedség érzetet adhatunk az ékszerfotóknak. Vannak olyan vélemények, hogy az ékszerfotózás lényege a termék 100%-os formavilágának tűéles visszaadása a néző felé. Sok igazság van ebben, bár azt gondolom, hogy a mai világban egy ilyen formailag letisztult fotó már nem éri el a közönség ingerküszöbét.

A blende nyitásával-zárásával sokféle hatást lehet elérni, aminek a végeredménye szinte mindíg a gazdagabb, teresebb látvány lesz.

gyöngyfotózás

Rólam, fotózásról


... Több, mint fénykép

ONE CLICK FOR YOU



ADONYI GÁBOR
fotós-grafikus


 +36306092059

 adonyi.g@gmail.com

Több mint húsz éve foglalkozom fotózással és grafikai tervezéssel. A legelső képeket még analóg fényképezőgéppel készítettem, és vegyszeres úton hívtam elő. Már akkor megfertőzött az igényes fényképek elkészítésének lehetősége. A minőségi fényképezés azóta is a hitvallásom, legyen az egy üzleti jellegű portréfotó vagy egy rendezvényen készült fénykép.

Fotós-grafikus vagyok, emellett egy tízéves kislány apukája, akit folyamatosan inspirál a gyermeke. Egy-egy családi fotózás alkalmával nem ritka, hogy Ő is beáll a kamera elé, mögé. A fotózás, a képalkotás, fiatal koromban megfertőzött. Rengeteg analóg képet készítettem már, amikor beköszöntött a digitális fotózás világa. Az új technológiák segítségével lényegesen több eszköz került a kezembe, melyek nem csak magát a képalkotást, de az utómunkák elkészítését is lényegesen átalakították.

A digitális valóságban egészen más lehetőségeket biztosítanak egy profi fotós számára, mint az analóg fotózás idejében. A digitális megjelenések mellett nagyon szeretem a papírképeket, mivel a rögzített események általuk válnak kézzelfoghatóvá. Az oldalamon található képek a stílusomat tükrözik. Szeretek szabadtéren és stúdióban fotózni egyaránt. Többféle lehetőség van a studiófotózások alkalmával: fotózhatunk végtelenített fehér vagy szürke hátterek előtt, vagy előre berendezett enteriőrben is, ha a téma azt kívánja.

A természetes fényeknél nincsenek szebb fények, ezt biztosan állíthatom, viszont szabadtéren nem lehet alacsony költségvetéssel stúdió jellegű képeket készíteni. Szeretem, ha az általam készített képek dinamikusak, szeretem megmozgatni a fotóalanyaimat. Egy-egy családi, vagy portfóliófotózás alkalmával gyakran használok kiegészítőket: kalapot, szemüveget, konfettit. Fotózni csak fényben lehet; a fény mennyiségétől függően változhat a képek művészi érintettsége, ennek segítségével formálhatjuk az adott pillanat mondanivalóját, ennek segítségével készíthetünk közösen néhány igazán szép képet, legyen az egy esküvőfotó, vagy egy igazán szépen beállítottt termékfotó.


VERKFOTÓK

Kapcsolat



ADONYI GÁBOR
fotós-grafikus


 +36306092059

 adonyi.g@gmail.com

Fotóeladások

A következő oldalakaon számtalan általam készített stock fotó található.

Partnereim

A hosszútávú partneri kapcsolatok mindkét fél számára gyümölcsöző eredményeket hoz.